Залежність

Залежність - досить знайоме слово кожному. Але! Давайте поговоримо про хворобливу залежність, наприклад від хімічних речовин?

Наркоманія і алкоголізм це більш "народні" терміни, і те і друге можна обєднати у один обширний термін "залежність". Коли ми говоримо про залежність то маємо на увазі залежність від хімічних речовин, хворобливу залежність. Краще не плутати хворобливу залежність від наркотиків, наприклад, з залежністю від сексу чи залежність від людини(співзалежність). Воно все десь близько, але у нас клініка лікування  наркоманії та алкоголізму і повязаних з цим проблем, тому ми опишемо залежність у нашому профілі.
Спочатку знов звернемося до інциклопедії:

Зале́жність — набута гостра потреба здійснювати якісь дії або вживати якісь речовини. У практиці, цей термін має кілька значень.
У повсякденній мові термін «залежність» використовується в основному стосовно людей, які зловживають наркотикамиалкоголем та сигаретами. У ширшому контексті можна послатися на багато інших видів поведінки, таких, як ігри, перегляд телевізора, комп'ютерна залежністьІнтернет або сексуальна залежність.
Залежність поділяють на фізіологічну та психічну.
Дії, що здійснюються через залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає, переважно є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найшкідливіших — це наркоманіяалкоголізмтоксикоманія та тютюнопаління.

В принципі тут все доволі дохідливо сказано. Сам термін "залежність" лікарі почали вживати десь у 50х роках 20 століття, на тей час термін "залежність" застосовувався конкретно до алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Це не так давно сюди добавили ігроманію, секс, компьютери та телефони, їжу чи роботу. Але все почалося з наркотиків.
Є дві форми залежності: фізична і психологічна залежність. В нашому випадку фізична залежність  це ніщо інше як ломка у наркоманів і похмілля у алкоголіків. Психологічна залежність - це "тяга" до вживання наркотиків або випивці, дративливість, безсоння, депрессія то що. Також у наркоманів які вживають психотропні речовини(кокаїн,амфетамін, вінт і т.п.) психологічна залежність проявляється більш частіше чим скажімо у опійних наркоманів, можливо це повязано з тим, що опійні наркомани більш чутливі до фізичної залежності. В любому випадку як фізична так і психологічна залежність тісно повязані і виникають одна за другою, чи все разом.

Є ще одна неприємна новина. Наркомани і алкоголіки позбавившись від основної свої проблеми залежності часто впадають у крайнощі і прибігають до заміни наркотиків чи алкоголю іншими типами залежності. Наприклад ми знаємо багато тих, хто пробував замінити алкоголь чи наркотики їжею чи азартними іграми, телевізором чи компьютером, сексом або работою. Воно на перший погляд не так шкідливо як залежність від наркотиків, але дуже часто теж руйнуються сімї, зявляються проблеми з законом, здоровьям. Так склалося, що людина яка привикла змінювати свідомість хімічними речовинами може бути схильна і до інших типів залежності.

Не можемо не згадати ще одну залежність, повязану з нашою темою, співзалежність, або як ми її називаємо созалежність. Це хвороблива руйнівна залежність від людини, в нашому випадку від наркомана чи алкоголіка. Але про це у наступній нашій статті...