Созалежність

Мабуть, більш правильно називати "співзалежність". Це також тяжка хвороба яка руйнує життя як хворого на залежність так і його родину.

Созалежністю хворіють рідні клієнтів нашої клініки. Можливо проблема созалежності перебільшена і називати її хворобою не зовсім корректно, є такі лікарі, що зовсім созалежність вважають вадою характеру а не хворобою. Як воно на справді ми бачимо на власному досвіді, досвіді наших клієнтів і їх рідних. Проблема є і її потрібно вирішувати!
Якщо ви думаєте, що вас це не стосується, до давайте ви відповісте нам на декілька запитань:
1. Ви себе вважаєте винними у тому, що ваш родич наркоман чи алкоголік?
2. Ви завжди його/її контролюєте? Де був, з ким, чому? Ви краще знаєте як треба поводитися?
3. Ви не можете сказати "ні". Давали останні гроші на чергову дозу/пляшку?
4. Ви не готові розвестися з наркоманом/алкоголіком або вигнати сина з дому. Ви думаєте, що він зміниться з часом? 
5. Прощали крадіжки, побиття чи скандали?
6. Маєте проблеми зі здоровьям через те, що ваш родич залежний? Наприклад сердце, тиск, головні болі чи депрессія?
Можна ще продовжувати, але думаємо досить...

Таким чином, хвороба залежності, будь то алкоголізм чи наркоманія, руйнують не тільки особистість самого хворого а і його оточення. Все життя залежної людини зайнято думками про спиртне, черговій «дозі». З часом відбувається дзеркальне відображення хвороби залежності у родичів, у дружини, матері, подруга, сестра або брат починають нав'язливо намагатися поставити поведінку залежного під свій контроль, причому у всіх сферах його життя. 
Однак простіше не допустити подібну ситуацію, ніж з неї вибиратися, як будь-яку хворобу простіше запобігти, ніж лікувати. І, знову ж таки, потрібна грамотна психотерапевтична допомога. Якщо вийде звернутися за нею на ранній стадії, є можливість не тільки запобігти катастрофі в сім'ї, ай під керівництвом фахівця розробити правильну тактику поведінки. Спільні зусилля всіх членів сім'ї можуть створити в родині таку атмосферу, коли наркоману чи алкоголіку дійсно захочеться позбутися згубної звички.

Школа для батьків Яшиної, можливо, допоможе вам у проблемі созалежності. У нас дуже багатий, багаторічний досвід роботи з созалежними. Також можна отримати допомогу у спеціалізованих спільнотах, таких як "Ал-Анон" чи "Нар-Анон"(родичі алкоголіків і родичі наркоманів), там такіж як ви родичі діляться власним досвідом як справлятися з цими проблемами, к томуж це безкоштовно.