Наркоманія

Наркозалежність - тяжка смертельна невиліковна хронічна прогресуюча хвороба! Чи так це насправді?
Давайте розбиратися разом...

Давайте для початку звернемось до енциклопедії, там сказано:

Наркома́нія (від грецьких слів narke — заціпеніння, сон, і mania — божевілля, пристрасть, потяг) — група хвороб, що виникає внаслідок систематичного, у наростаючій кількості вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків (такий поділ передумовлений передовсім правовими, а не медичними чинниками, — адже з клінічних позицій наркоманії та токсикоманії патогенетично досить схожі). Проявами наркоманії є психічна і фізична залежність від цих речовин, а також розвиток абстиненції внаслідок припинення їх прийому.
Наркозалежність — непереборний потяг пов'язаний з психічною (психологічною), а інколи фізичною (фізіологічною) залежністю від наркотиків. Розрізняють позитивну прихильність — прийом наркотику для досягнення приємного ефекту (ейфорія, відчуття бадьорості, підвищений настрій) і негативну прихильність — прийом наркотику для того, щоб позбутися поганого самопочуття. Фізична залежність означає тяжкі і навіть болючі відчуття, хворобливий стан при перерві постійного прийому наркотиків (т.зв. абстинентний синдром, ломка). Від цих відчуттів рятує поновлення прийому наркотиків.

Як бачимо, по перше це хвороба, лікарі признали це давно і записали і класифікували це у своїх каталогах МКХ-10. По друге, це психічний розлад і без роботи з "головою" позбавитись від цієї проблеми не вийде. Наркоманія по третє, визиває абстинентний синдром, чи ломку якщо по простому. Це основне, не кажучи про наслідки вживання наркотиків.

Наслідки бувають дуже різні. Це може бути хвороби супутники вживачів наркотиків - гепатит С, ВІЛ, туберкулез тощо. Проблеми з законом, в Україні поки що за вживання наркотиків нема кримінальної відповідальності але є стаття за придбання, виготовлення і розповсюдження наркотиків. А якщо активно вживати наркотики то наркоман автоматично буде постійно порушувати закон і гарантовано рано чи пізно буде мати проблеми з поліцією. Ну ще виникають проблеми з законом тоді, коли потрібно дістати чергову дозу а грошей на це немає і приходиться порушувати закон, щоб дістати ці гроші. Сімя або страждає разом з вами або у вас не буде сімї зовсім. Роботи теж не буде, тому що наркоманів не беруть на роботу, та ви і не зможете працювати є справи поважливіше. Друзі перестануть з вами спілкуватися, тому що ви будете їх обманювати і красти у них гроші. У вас не буде сексу, тому що він вам не потрібен. Сусіди вас будуть обходити стороною і якщо щось станеться то першим до кого приде поліція будете ви. Наслідки будуть обовязково, і чим далі тим більше...

Невиліковна, прогресуюча, смертельна хвороба!

Невиліковна. Тут мається на увазі, що якщо людина схильна до вживання і хворіє на залежність, то вона може повернутися до вживання в любий час, незалежно від сроків невживання. Ми маємо багато прикладів зриву після десяти років стримання від наркотиків. Щось сталося, депрессія чи радість, просто хтось запропонував і людина знов вживає. Саме страшне, що це може бути покурити чи понюхати всього раз, всього одна таблетка на дискотеці і хвороба бере верх. Рано чи пізно, в більшості випадків, все повернеться як раніше і років утримання від наркотиків як не було. Можливо пронесе, але це один із ста випадків, повірте. Якщо ти хворієш на залежність то ти не зможеш більше вживати як твої друзі чи знайомі, так не буває - один бокал вина приведе до запою а потім до "наркотику вибору", один косяк чи доріжка порошку приведе тебе до твого улюбленого наркотику. Хочеш спробувати? Краще не треба...

Прогресуюча. Ми не знаємо на якомі єтапі люди стають наркоманами, можливо їми народжуються а може гени, а може їми стають з часом. Мабуть усе разом. Ми кажемо прогресуюча, тому, що починається з випити та покурити з друзями коноплі, а потім таблетки, потім понюхати, а далі нащо нюхати коли можно вколоти у вену...Хтось з ваших знайомих і курив і нюхав, навіть коловся але потім перестав і ніколи не повертався до вживання. Як сталося, що у вас не так? Ваші друзі і знайомі не наркомани а у вас прогресуюча хвороба. Прогресує вона не тільки у виборі наркотиків а у періодичності і кількості наркотиків. Все починається як описано вище і тут ви вже колетеся кустарним шмурдяком на грязному притоні з незнайомими людьми. Наче недавно нюхали кокс у клубі, відривалися а тут такє. Як це сталося? Прогрессує наркоманія також у власних проблемах, чим більш вживаєте тим більш буде проблем. Наркоманія вона така, рано чи пізно всі доходять до останньої фази!

Смертельна. Невже наші доводи вас не переконують? Наркоманія приводить до смерті, питання часу, хтось раніше хтось пізніше але вона вас заведе в могилу, в більшості випадків ще молодим. Вмерти у наркомана шансів у сто разів більше ніж у здорової людини. Можна вмерти від передозу а можна на черговій точці отримати ножом у спину від наріка з яким ви не захотіли поділитися. Часто наркомани вмирають від СНІДУ, ви знали що більша половина хворих на ВІЛ наркомани? Гепатити, туберкульоз, вени і тромби, абсцеси, відрізані ноги і руки...Самогубство, дуже часто, особливо у любителів "спайсу". Якщо ти вживаєш наркотики, тобі потрібно знати це, ти скоро помреш!

Давайте трохи позбавимо тему жаху - можна цю хворобу затримати, позбавитися від симптомів і проблем, але це не дуже просто. Нажаль не придумано таблетки від наркоманії, яку випив і забув. Треба кардинально змінити життя, звички, круг знайомств. Також треба розібратися у симптомах та як воно все працює. Для вас є один із варіантів, програма 12 кроків по мінессотській моделі реабілітації. Це працює для мільйонів наркоманів уже понад 60 років. Це базова програма в нашій клініці і ми її успішно пропонуємо нашім кліентам. Дай собі шанс, спробуй, важливо твоє бажання а все інше ми бермо на себе.