Школа для батьків та рідних наркоманів та алкоголиків Юлії Яшиної

Реабілітаційний центр для батьків та родичів наркозалежних або алкозалежних, чи як його частіше називають - "школа для батьків" - була задумана мною для:
- швидкого і чіткого розуміння, що потрібно робити і усвідомлення як себе вести
- можливість послухати думки та рекомендації фахівців і задавати їм питання
- участь в групових заняттях без сумніву, що це якась така секта

Існує хороша штука - групи Ал-Анон, Нар-Анон (групи для батьків та родичів залежних, діючі по 12-кроковій Програмі). Мені особисто ці групи дуже допомогли, але, відвідувавши заняття, я помітила, що багато людей приходять пару раз на збори і зникають, не встигнувши усвідомити які можливості має ця чудова програма. Я стала цікавитися, чому люди йдуть. Основні причини були дві: бажання отримати швидку та конкретну допомогу (на групах цього вони не помічали) і мали занепокоєння, що потрапили в якусь секту (я особисто вважаю це просто оговоркою). Спочатку я стала організовувати групи, намагаючись зробити їх більш доброзичливими та конструктивними, але потом переконалася, що, хоча людей на групах стало більше, багато йшли, не встигнувши зрозуміти, що відбувається. І тоді у мене виникла ідея зробити якийсь реабілітаційний центр для батьків нарко-алкозалежних на базі державного органу, так як наші люди довіряли поняттю «реабілітаційний центр», мріючи відправити туди своїх близких, і довіряли більше державним, ніж приватним структурам - постсоветська модель поведінки.

Після року митарств по різним установам і клінікам, зупинився на соціальній службі для молоді м.Києва і в 2004 році почав свою діяльність реабілітаційний центр для батьків та родичів нарко-алко-ігрозалежних. Спочатку всі заняття і групи вела я сама, потім один дуже відомий психіатр підказав мені, що лекції та групи обов'язково повинні вести різні люди. Мені звичайно хотілося вести лекції, але я швидко виявила, що для лекційного матеріалу є хороші спеціалісти, а для груп це проблема. Пришлось смирити свою гординю і вести групи, відбираючи поступово спеціалістів для теоретичного матеріалу.

На сьогоднішній день програма відпрацьована - курс півтора місяця, перша пара - лекція, друга - група за першими 3-ма кроками 12-ти крокової програми, люди зустрічаються з давно тверезими алко і наркозалежними, з представниками хороших реабілітаційних центрів (на жаль у нашій країні є багато центрами, які не є реабілітаційними, а є місцем для форсованого утримання, роботи на дядьку, та фінансового джерела для власників), з священиками, Клієнти центру отримують якісну літературу по проблемі залежності і зустрічають людей з такими ж проблемами, які вже давно знайшли вихід і можуть поділитися своїми секретами. За півтора місяця люди отримують теоретичну потужну базу для зміни свого ставлення до ближнього та проблеми і практичної бази для реабілітації себе та свого близького. Занятия безкоштовні, тут люди мають можливість зберегти свою анонімність. Не дивлячись на відсутність реклами, клас завжди заповнений. Центр працює вже 13 років і більш ніж 2000 людей отримали допомогу.