Алкоголізм

Алкозалежність, як і наркозалежність, складна невиліковна хвороба яка реально рано чи пізно приводить до смерті хворого.

Алкоголь у великих дозах та якщо його вживати регулярно перетворюється реально на отруту. Ми алкоголь прирівнюємо до наркотиків, пояснимо чому. Так сталося, що алкоголь в Україні легальний і продається на кожному кутку, він доступний і традиційно вживається всіми хто цього бажає, за поводом і без поводу, молоді люди та дорослі. Правда не всі стають алкоголіками...

Звернемося до Вікіпедії:

Алкоголізм, або алкогольна залежність — характерна психофізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'яжиття, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.

Алкоголізм асоціюється з рядом ознак:

  1. Хворобливий потяг до алкоголю;
  2. Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю);
  3. Втрата кількісного контролю;
  4. Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.

Давайте розглянемо ці 4 пункти по простому...
п.1 - Ви пьете навіть тоді коли вам дуже погано, з похмілля. Ви пьете коли у вас горе чи коли вам весело, коли у вас стрес чи депрессія, ви втомилися або навпаки збуджені. Вам не потрібен привід, щоб випити. Ви однаково можете пити наодинці чи в компанії. Вам просто дуже хочеться випити. Якщо маєте це все, потрібно задуматися...
п.2 - Пляшки пива вам достатньо щоб спьяніти, потім дві пляшки, три-чотири і тей самий єфект. Потім треба хильнути 200 грам горілки, щоб відчути ту єйфорію як колись від пляшки пива. Потім пляшка горілки на двох буде замало, треба по 0.5л на кожного? Чим більше і довше часу пьете тим більше вам потрібно, щоб спьяніти. Толерантність до алкоголю вона така, завжди буде замало...
п.3 - Бувало таке, що ви планували за столом на дні народження випити 150 грам і не більше? А випили пляшку горілки, та ще й пивком "полірнулися"? Не планували напитися, но якось вийшло, що напилися і не памьятаєте як? Втрата пам'яті після випивки теж синдром алкоголізму! У вас ніяк не виходить контролювати кількість випитого і ви не можете сказати "Стоп!"
п.4 - Похмілля - з ким не буває? Нормальна людина "поболіє" вдома, поспить, попье чаю чи якихось таблеток а потім піде на роботу. Ну це не про вас, вам треба похмелитися? Перші ранішні сто грам після вечірньої пьянки, реально допомагають...якби вони були останні. А потім на роботу не пішли. Абстинентний синдром чи так зване похмілля - частий супутник алкоголізму.

Якщо все описане вище про вас то "поздоровляємо" ви алкоголік. Можливо ви скажете, що так всі так роблять! Всі да не всі. Якщо це з вами регулярно то ви хворі на алкоголізм! Ви навіть можете цього не усвідомлювати, це нормально, так працює хвороба залежність.
Хто такий Алкоголік? Давайте знову звернемось до науки:

«Алкоголік» — це людина яка внаслідок стабільного (хоча б раз на три дні протягом 6-8 місяців) вживання алкоголю відчуває психофізичну залежність від нього. Поведінка алкоголіка на 1-й стадії сп'яніння: нервується, йому властиві спалахи гніву, озлобленості, буяння, він втрачає почуття відповідальності за свої вчинки, прихильний до вихваляння і агресії. Також вони ніколи не визнають себе залежними, абсолютна більшість алкозалежних сильно нервують (інколи зі спалахами люті) коли чують на свою адресу «АЛКОГОЛІК». Іноді проявляється згодою про те, що він (вона) — алкоголік. Близько 65 % алкозалежних мають повну сім'ю і є досить заможними людьми. Але останні роки свого життя вони часто проводять в абсолютній самотності і злиднях.

Ще одна важлива річ в хворобі алкоголізм це повязані з ним проблеми. Якщо ви можете пити без проблем, то пийте на здоровья! Але якщо у вас постійні скандали в сімї із-за пьянок, вас звільнили з роботи за пьянки, любите пьяним побитися і вас не обходить на вулиці поліція. Та і здоровья уже не те, печінка болить, шлункова виразка, тремтять руки, щось не те з пам'ятю.

Давайте теж саме але з єнциклопедії, може вам так більш доходливо:

Розрізняють три ступені гострого алкогольного сп'яніння: початковий, середній і важкий.

Початковий ступінь сп'яніння виявляється у відчутті тепла, легкого запаморочення. Поведінка людини майже не змінюється, але з'являється самовпевненість. Посилюється серцебиття, розширюються зіниці, судини обличчя. Зовнішні рухові розлади не помітні, але координація рухів дещо порушується, уповільнюється реакція на зовнішні подразники.

При вживанні великої кількості алкоголю наступає середній ступінь сп'яніння. П'яний нервується, йому властиві спалахи гніву, озлобленості, буяння, він втрачає почуття відповідальності за свої вчинки, прихильний до вихваляння й агресії. Після витвережування, проявляється в'ялість, сонливість, головний біль.

Важкий ступінь сп'яніння наступає при вживанні великої дози алкоголю. Для цього стану характерні дві фази: збудження і гальмування. В першій фазі мова стає невиразна, рухи некоординовані, вчинки беззмістовні, нерідко агресивні. Фаза гальмування проявляється у в'ялості, сонливості й закінчується глибоким наркотичним сном. В такому стані людина не реагує навіть на сильні больові подразники, вона може заснути на вулиці, а в холодну пору року замерзнути. Після пробудження людина майже не пам'ятає, що з нею було, з'являється сильне бажання випити ще. У людини можлива нудота, блювота й інші ознаки отруєння.

Внаслідок неодноразового прийняття спиртних напоїв у людини закріплюється умовний рефлекс. Після забуття і пробудження у п'яниць наступає важкий стан похмілля, симптоми якого знімаються при повторному вживанні спиртних напоїв. Це головна ознака хронічного алкоголізму. Вона супроводжується синдромом астенії — втомою, непрацездатністю.

Хронічний алкоголізм, або алкогольна наркоманія, — хвороба, при якій у людини з'являється неймовірний потяг до спиртних напоїв, спостерігається симптоми астенії і абстиненції та інші алкогольні розлади. Самопочуття алкоголіка дуже пригнічене, він невпевнений в собі, часом кається, лякається. Характер різко погіршується, сон короткочасний і поверхневий, він бачить жахливі сни. Водночас підвищується опірність організму до алкогольного отруєння. В стадії побутового п'янства звичайні дози алкоголю вже недостатні. Ще одна ознака алкоголізму — ослаблення захисних рефлексів — блювоти, нудоти, слиновиділення. При вживанні великих доз алкоголю спостерігається галюцинаціїгострі психози, втрата пам'яті. З'являється нестійкий мотив поведінки, хворий здійснює вчинки, не властиві йому раніше. У алкоголіка відсутня цілеспрямованість. Він ніколи не доводить розпочату справу до кінця.

В останній стадії алкоголізму різко знижується опірність до великих доз алкоголю. Хворі почувають себе погано, у них порушується кровообіг, з'являються гострі розлади серцево-судинної системи, печінкова недостатність. По зовнішньому вигляді вони нагадують хворих, яким властива психічна і соціальна деградація.

Можемо вас трохи заспокоїти, вихід є! У далекому 1935 році декілька алкоголіків яким набридло таке життя створили спільноту Анонімних Алкоголіків, яка базується на принципах програми 12 кроків. С тих пор мільйони алкоголіків змогли покинути пити, деякі померли від старості в кінці 20 століття і не пили ні краплі алкоголю до смерті! Трохи пізніше, приблизно 40х роках, виникла мінессотська модель реабілітації алкоголиків, вона цілком грунтується на програмі 12 кроків АА і взяла всі основні принципи цієї Спільноти. Наша клініка працює теж по цій моделі реабілітації, ми вважаємо, що на сьогодні, це сама єфективна программа для алкоголіків в Україні. Ви можете продовжувати пити а можете спробувати перестати, а ми вам з радістю допоможемо!